ВАША ДЕНЕСКА: (606)-639 2029

PORTABLE ЕЕС

Преносни електроенергетски систем

Џонсон индустрии 'Преносни енергија системи се специјално дизајнирани за електрични комуналии за безбедно да обезбеди привремен извор DC додека главната батерија станица се одржува или заменува. На излез од пренослив банка батеријата е дизајниран на таков начин што тоа може да биде лесно да се конфигурира-сајт да биде 125VDC или 48VDC или на било кој друг напон да ги исполни спецификациите на клиентот. Нашите преносни банка батерија е способен да обезбеди повеќе од 20,000 вати DC моќност во скоро било која конфигурација DC напон.

Напојува со оловни батерии, банките на батеријата може да биде дизајнирана да било засилувач час или напон да се исполнат одредени потреби. Ние ги користиме со највисок квалитет, длабоко циклус, поплавени батерии од најдобрите компании за производство на батеријата. Батериите се лесни за одржување и да ја задржите избалансиран задолжен со нашата единствена систем за балансирање на батеријата.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Equipment_Portable_Power_System.pdf

150983 8437

Опрема Спецификации

 • 125VDC или 48VDC извор
 • Способни за снабдување на повеќе од 20,000 вати DC моќност
 • Напојува со оловни батерии
 • батеријата банки можат да бидат дизајнирани со некој засилувач час или напон
 • Trickle Сончевиот полнач за батерии за сопирање
 • Torsions осовина оценет за 7,000lbs
 • Води 48 "

стандардни димензии

Контактирајте не со вашите барања за да можеме да ги исполниме вашите спецификации. Јавете се денес !! (606) 639-2029

Опции

Може да се изгради за употреба со многу различни напони. Контактирајте не со вашите барања за да можеме да ги исполниме вашите спецификации. Јавете се денес !! (606) 639-2029

 

ИНДУСТРИ ОВАА централа може да се користи

Нови
општини
 
Комуникации
 

Johnонсон индустрис обезбедува низа на дизајнирани и изградени вообичаени возила и опрема за да ги задоволи потребите на многу различни индустрии. Од индустриски дежурни автомобили, до системи за земање примероци, Johnонсон Индустри е орган за индустриска опрема и возила. Johnонсон Индустри започна со служење на јагленовата индустрија и сега служи за комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустрија, градежништво и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено