ВАША ДЕНЕСКА: (606) 639-2029

DC Супер Trac Електрични Рударство возила

DC Супер Trac - 2 3 да Лицето Mantrip Електрични Рударство возила

Супер Trac е дизајниран за подземни рудници со шини. Гумите широк 12 инчен овозможи Супер Trac за транспорт на рударите и надвор од патеката за повеќе флексибилност. Супер Trac најчесто се изградени за 42 инчи и песна 48 инчен мерач, но тоа може да се изгради било кој разумен измери.

Со опции како 9 HP 48V мотор, Супер Trac 2 3 на лице Mantrip е голема придобивка во различни индустрии. Џонсон индустрии "Супер Trac има издржливост за работа, и е или може да се користи во целиот свет во сол рудници, рудниците за јаглен, молибден рудници, цинкови рудници, поташа рудници, рудници за злато, рок рудници.

Кој пред капацитет 3500 lb заврши со автоматски greasers центар, паника прекинувач, и задни диск сопирачки со барабан сопирачката за паркирање Супер Trac од Џонсон индустрии е голем решение за потребите на персоналот превозникот вашата индустрија.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: DC_Super_Trac_Electric_Electric_Mining_Vehicle.pdf

274975 19239

Спецификации на возилото

 • Капацитет: 2 3 на лице
 • Брзина: 0 11-mph
 • Заден диференцијал: Дана Spicer 18
 • Мотор: HP 9, 48 V
 • Контролор: Тврдото, 550A, 48V
 • Контактори: Индустриски, 48V
 • Батерии: (8) 6V, 145 засилувач-час
 • Полнач: 48 VDC Индустриски, 115 VAC Внесете, Преносни
 • Предни и задни светла
 • Кочници: задни диск сопирачки со барабан сопирачка за паркирање
 • Суспензија: Предни и задни лиснати пружини
 • Гуми: Предни и задни, 26x12x12
 • Волан: мал напор, висока стапка на механички со валчести лежишта kingpins
 • Предна осовина: 3500 lbs капацитет со автоматски greasers центар

стандардни димензии

 • Ширина: 60 1 / 2 "
 • Вкупна должина: 152 "

Опции

 • Предни диск сопирачки
 • екстра седење
 • електрични Управниот
 • strobe светлината
 • Противпожарен апарат
 • Спасител кутија за чување

 

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

рударската индустрија
сол за рударство
 
јаглен
 
молибден рударство
 
цинк рударство
поташа руди
 
злато Рударство
 
рок за рударство
 

Johnонсон индустрис обезбедува низа на дизајнирани и изградени вообичаени возила и опрема за да ги задоволи потребите на многу различни индустрии. Од индустриски дежурни автомобили, до системи за земање примероци, Johnонсон Индустри е орган за индустриска опрема и возила. Johnонсон Индустри започна со служење на јагленовата индустрија и сега служи за комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустрија, градежништво и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606) 639-2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено