ВАША ДЕНЕСКА: (606) 639-2029

ЗА JOHNSON ИНДУСТРИИ

 

Џонсон индустрии, Inc.

 

Производи развиен од страна на рударите за рударите

Сега служат комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриска, градежна и рекреативна индустрија

КОИ СМЕ НИЕ

Долго време пред ние (Џонсон браќа) граделе рударска опрема за рудари, бевме копање јаглен со колеги рудари. Што подобар ингеренциите ќе треба производител на рударска опрема? Со други зборови, ние имаме "таму и се направи тоа." Ние имаме разбирање за внатрешниот работата на рударска опрема од прва рака затоа што имаме "рацете на" искуство дека некои производители може да му недостасува. Тоа зборува и за квалитетот на опремата Џонсон индустрии произведува и објаснува неизвалкана репутација ние се заработени во текот на годините.

Џонсон Браќа јаглен компанија е основана во 1974 Џонсон од пет браќа - Грег, Garla, Gwendel, Garnie и Џорџ, сите кои доаѓаат од различни сфери на животот, но сите со вродена способност да размислуваат и да се создаде. Нашата способност да дизајн иновативни решенија за предизвиците со кои се соочуваат на работното место се исплатеше. На Kinney филијала компанија која Garnie надзор стана највисокиот тон на човекот часа производител на јаглен во САД. Повреда на грбот скратена јаглен животот на Џорџ, но можеби тоа е "благослов во себе", затоа што после тоа тој го посветил своето време за дизајнирање и производство.

Во 1981, ние воспоставени Џонсон индустрии и веднаш започна производство на индустриски должност автомобил, по што следи од страна на супер ниска опашка парче. Патентиран алатка ласерски усогласување за подземни рударски индустрија (Slimm-Џим Ласерски) е развиена за следната и тоа брзо стекнато прифаќање индустрија. следната горд остварување Џонсон индустрии 'беше жило - на MSHA дозволена и експлозија доказ персонал превозникот кој стана бестселер во индустријата. Еден солиден производ по друг се појави од Џонсон индустрии, со секое парче докажува зголемена ефикасност и подобрување на безбедноста.

Денес, Џонсон индустрии е се уште расте и се шири во нови области. Нашите најнови успех доаѓа од систем за минерални тестирање наречен Уни-семплер, уште патентиран производ. Повеќето единици на земање примероци бараат двокатни згради, ремени, клатачни, и други компоненти, Уни-семплер е развиена за да се премавне со сето тоа и да се направи полесно, многу побрзо и помалку скапи. Уни-земање примероци веќе стекнато прифаќање во светот. Две од најголемите лабораторија компании во светот станаа нашите лојални клиенти. Нашите системи за земање мостри успешно да работат во САД, Кина, Индија, Русија и Украина. Западна Вирџинија го одобри Дизел персонал превозници беше нашиот следен голем проект.

А во комбинација 85 години на реалните искуства рударството ни овозможува да ги разбереме потребите на операторот на рудникот за јаглен. Тони Брајант, постар заменик претседател и генерален менаџер има работено во областите на јаглен за 21 години во подземни рударски и јаглен подготовка пред да се приклучи Џонсон индустрии во 1998. (Потпретседател задолжен за инженерство) Arnemann Grender е, како и Роџер Mullins (потпретседател задолжен за маркетинг) и (потпретседател задолжен за продажба) Арнолд Thornsbury е подземен искуство рударството е составен дел на успешниот развој на целосна линија на носачи за персонал и системот за земање мостри, што го освоија домашните и на меѓународните пазари.

Ние со нетрпение очекуваме да работиме со нашите многу клиенти во доведување на најдобрите опрема за најдобрите производители на јаглен! Посетете нас или ни даде на повик денес и нека нашето искуство и знаење да ви помогне!

 

НАШАТА ИСТОРИЈА

1974

Џонсон Браќа јаглен Компанијата е основана од страна на пет Џонсон браќа - Грег, Garla, Gwendel, Garnie и Џорџ, сите кои доаѓаат од различни сфери на животот, но сите со вродена способност да размислуваат и да се создаде. Нашата способност да дизајн иновативни решенија за предизвиците со кои се соочуваат на работното место се исплатеше.

1981

Воспоставивме Џонсон индустрии и веднаш започна производство на индустриски должност автомобил, по што следи од страна на супер ниска опашка парче.

СЕГА

Денес, Џонсон индустрии е се уште расте и се шири во нови области. Нашите најнови успех доаѓа од систем за минерални тестирање наречен Уни-семплер, уште патентиран производ.

Johnонсон индустрис обезбедува низа на дизајнирани и изградени вообичаени возила и опрема за да ги задоволи потребите на многу различни индустрии. Од индустриски дежурни автомобили, до системи за земање примероци, Johnонсон Индустри е орган за индустриска опрема и возила. Johnонсон Индустри започна со служење на јагленовата индустрија и сега служи за комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустрија, градежништво и рекреација.

КОНТАКТ US

  • Канцеларија:

    101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

  • Телефонски број:

    (606) 639-2029

  • Е-пошта:

    sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено