THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

AC Super Trac Automjetet Minierrore Elektrike

Automjeti Minierror AC Super Trac

Automjeti i Minierave AC Super Trac u krijua për miniera nëntokësore me shina. Gomat e gjata 12 inch lejojnë AC Super Trac për Minierën Elektrike për të transportuar minatorët në dhe jashtë trajektoren për më shumë shkathtësi. AC AC Super Trac Automjeteve Minierave Elektrike është i njëjti transportues i besueshëm i personelit, por me më shumë kohë dhe fuqi të drejtuar. Automjeti i Minierave AC Super Trac është ndërtuar zakonisht për xNUMX inç dhe 42 inç matës, por mund të ndërtohet me çdo matës të arsyeshëm.

Automjeti i Minierave AC Super Trac lehtë mund të transportojë 2 tek 3 njerëzit përmes minave nëntokësore. Duke paraqitur një motor 9 HP me tre faza, Automjeti i Minierave AC Super Trac mund të udhëtojë nga shpejtësia e 0 në 11 milje në orë. Pajisur me karakteristika të shkëlqyera të tilla si dritat e përparme dhe të pasme, frenat e pasme të diskut me një frenim të parkimit të daulles dhe përpjekje të ulëta, drejtues i lartë i raportit, Automjeti Minierror AC Super Trac është i përkryer për nevojat tuaja të minierave. Xhonson Industries AC Super Trac Automjeteve Miniera Mini është automjeti ideal i minierave nëntokësor dhe është ose mund të përdoret në mbarë botën në miniera kripë, miniera qymyrguri, minierat e molibden, minierat e zinkut, minierat e kuarcave, minierat e arit dhe minierat e shkëmbinjve.

Nëse keni një minierë nëntokësore me binarët, ju nevojitet automjeti i Minierave të Automjeteve Miniera të Super-Tracit të Johnson Industries për të transportuar në mënyrë të sigurtë dhe efikase minatorët tuaj në dhe jashtë rrugës. E pajisur me bateri (10) 6V dhe me ngarkuesin e shpejtë të përfshirë, nuk do të largohemi kurrë nga minatorët që ecin.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: AC_Super_Trac_Electric_Mining_Vehicle.pdf

128306 3096

Specifikimet automjeteve

 • Kapaciteti: 2 në person 3
 • Speed: 0-11 mph
 • Diferenciale Rear: Dana Spicer 18
 • Motor: Continuous 9 HP Tre Faza AC
 • Controller: 550A Solid State 60VAC
 • Bateri: (10) 6V, 145 amp-hr
 • Ngarkues: 60 VDC Quick ngarkues
 • Para dhe të pasme Lights
 • Brakes: frenat e pasme disk me Brake Drum parkimi
 • Pezullimi: Front dhe burimet pasme fletë
 • Gomat: Front dhe të pasme, 26x12x12
 • Drejtues: përpjekje e ulët, raport i lartë mekanike me kingpins duke rul
 • Boshtin e përparmë: 3500 lbs kapacitet me greasers automatike shpërndarës

Standard Përmasat

 • Gjerësia: 60 1 / 2 "
 • Gjatësia e përgjithshme: 152 "

Opcionet

 • Brakes Front Disk
 • Seating Extra
 • Drejtues elektrike
 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës
 • Kutia e Ruajtjes së Shpëtimit

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur