THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

Supersteer Diesel

Supersteer Diesel Mantrip

Supersteer është një nonpermissible, MSHA miratuar zgarë personelit dhe automjeteve tërheqje për përdorim në nën tokë dhe mbi minierat terren. Për herë të qëndrueshme të drejtuar dhe të fuqisë tërhequr, një transportues nafte është rruga për të shkuar. Makinë 4-wheel, 4-wheel rri Supersteer mund të ndërtohet në ZM dhe WV kërkesat emisionet.

Me tipare si boshtet drejtuese Dana 70 me frena disk dhe një motor nafte të miratuar MSHA, Supersteer Diesel Mantrip është një përfitim i madh në një sërë industrive. Supersteer Diesel Mantrip Johnson Industries ka qëndrueshmëri për punën dhe është ose mund të përdoret në mbarë botën në minierat e kripës, minierat e qymyrit, minierat e molibdenit, minierat e zinkut, minierat e kuarcave, minierat e arta, minierat e rrokut.

Për shkak të gomave të fërkimit të baltës, zjarrit dhe presionit hidraulik, Supersteer Diesel nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e transportuesve të industrisë tuaj.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: Supersteer_Diesel_Mining_Vehicle.pdf

74738 2219

Specifikimet automjeteve

 • MSHA Miratuar motorëve me naftë:
  • 48 HP Kubota, ujë ftohur
  • 63 HP Deutz, ajri / vaj ftohur
  • 74 HP Deutz, ajri / vaj ftohur, turbo
 • orkestrim të plotë me shutdowns
 • Automatike, transmetimi Tre shpejtësia ose Industrial dy transmetimit të energjisë ndryshim shpejtësi, si me rastin Transfer.
 • pije freskuese transmetimit dhe Fan Electric
 • Me kohë të plotë makinë me katër rrota
 • Katër timon
 • Dana 70 boshtet Steerable, para dhe mbrapa, të kufizuara frenat disk shqip ose HD boshtet planetare me frenat lagësht disk.
 • Katër burime spirale ose ne forme me para pezullimit 5-bar dhe të pasme
 • frenave hidraulike të dështojnë-të sigurt
 • Lugë tipit drejtues levë, ose timon
 • Gomat Mudgrip
 • shuarje zjarrit, manuale ose automatik

Standard Përmasat

 • Në përgjithësi Lartësia: 34 "minimum
 • Ground Pastrimi: 10 "
 • Gjerësia: 97 "- 109"
 • Deck Length: 142 "
 • Gjatësia e përgjithshme: 236 "

Opcionet

 • Emetimet, orkestrim, dhe paketa hardware për të përmbushur WV apo kërkesat PA kulm
 • Mund të ndërtohet si makinë 2-wheel
 • Diferencimet planetare me frenat e brendshme të lagura
 • Transmetimi industrial
 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës
 • Kutia e Ruajtjes së Shpëtimit

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur