THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

DC Super Kontaktor Mantrip 96V Automjete Minierore Elektrike

Super Kontaktor Mantrip 96V Automjet i Minierave Elektrike

Këmbët e mëdha 9 të gjerë, 96V SCM ka të gjithë fuqinë e nevojshme për të marrë deri te minatorët 14 në zonën e punës së një miniere nëntokësore. SCM mund të ndërtohet me një tendë për të mbrojtur udhëtarët nga rëniet e vogla të shkëmbinjve. 96V SCM mund të pajiset me ulëse të pasagjerëve, nëse lejon lartësinë e përgjithshme të minierës.

Me karakteristika si drejtues elektrik, një fund frontal me tuba të rëndë dhe frenat hidraulike me disk, 14 man 96V Super Contactor Mantrip është një përfitim i madh në një sërë industrive. 96V Super Contactor Mantrip i Johnson Industries është bartësi ideal i personelit dhe është ose mund të përdoret në mbarë botën në minierat e kripës, minierat e qymyrit, minierat e molibdenit, minierat e zinkut, minierat e kuarcave, minierat e arta dhe minierat e rrokut.

Me një motor 20 HP, një ndërprerës paniku dhe një bosht planetash 7000 lb me reducer të shpejtësisë, 96V Super Contactor Mantrip nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e transportuesve të industrisë tuaj.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: DC_Super_Contactor_Mantrip_96V_Electric_Mining_Vehicle.pdf

88491 2148

Specifikimet automjeteve

 • Heavy Duty tuba Front End
 • Bosht e pasme: 7000 lb planetare w / Speed ​​reducer
 • Airbag pezullimin (përparme dhe të pasme)
 • Frenimit: hidraulike lagësht frenat disk W / mekanike lagësht disk parkimi frenat
 • 20 hp - 96V
 • contactors
 • Bateri volt (16) 6 në seri
 • Controller: 96VDC
 • Drejtues elektrike
 • Panic Switch
 • Battery Monitor

Standard Përmasat

 • Width: 110 "
 • Length: 190 "

Opcionet

 • Brakes Front Disk
 • Tendë
 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës
 • Kutia e Ruajtjes së Shpëtimit

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur