THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

DC Stinger - automjetet e lejueshme elektrike

DC Stinger - Automjetet e Minierave Elektrike te Bartjes se Lejuar te Personelit

Projektuar dhe ndërtuar për lartësirë ​​dhe lejueshmërinë, The Stinger ka qenë më e mirë zgarë personelit inby në miniera për vite me rradhë. Stinger është përdorur në përgjithësi për kryerjen burra apo furnizimet rimorkuar në fytyrë e punës të një miniere, por ajo mund të përdoret në mënyrë të sigurtë në çdo mjedis me përzierje gazi / ajrit shpërthyese. Ideal për shefin e zjarrit apo shoqërimin e inspektorëve nëpër një minierë.

Me karakteristika si Paketa e Baterive Industriale, Personeli i Lejuar i Stingerit është një përfitim i madh në një sërë industrive. Personeli i Lejuar i Kompanisë Johnson Johnson ka qëndrueshmëri për punën dhe është ose mund të përdoret në të gjithë botën në minierat e kripura, minierat e qymyrit, minierat e molibdenit, minierat e zinkut, minierat e kuarcave, minierat e arit, minierat e rrokut.

Duke ofruar një 10 HP, 72 volt DC me Speed ​​Reducer, ndërprerës paniku dhe pezullimin e pranverës, Bartësi i Personelit të Lejuar Stinger nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e transportuesve të industrisë tuaj.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: Permissible_DC_Stinger_Electric_Mining_Vehicle.pdf

35413 1222

Specifikimet automjeteve

 • MSHA lejueshme
 • Kapaciteti 2 njeri
 • 10 hp, 72 volt DC Motori me Reduktues të Shpejtësisë
 • Industrial Battery Pack, ngarkuesin e përfshira
 • Shock drejtues
 • Dana 44 Rear bosht me frenat disk apo 7000 lbs bosht Planetare me frenat disk lagësht
 • 3500 lb fundi i përparmë kapacitet w / greasers automatike shpërndarës
 • Panic Switch
 • Battery Monitor
 • Pezullimi Spring

Standard Përmasat

 • Lartësia minimale: 24 "
 • Pastrimi Ground: 7 "- 11"
 • Width: 61 "
 • Length: 161 "

Opcionet

 • Shuarje zjarri
 • Air Bag Pezullimi
 • Seating Extra
 • Heavy Duty tuba Front End
 • Brakes Front Disk
 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës
 • Kutia e Ruajtjes së Shpëtimit
 • 4-man Seating
 • Drejtues Tilt

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!