THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

Diesel Rail Runner

Diesel Rail Runner

Runner hekurudhor Diesel është një e papranueshme, MSHA miratuar transportuesit e personelit për përdorim në minierat nëntokësore dhe mbi tokë. Runner hekurudhor Diesel vende njerëzit 8 plus shofer të qetë. Shoferi është i ulur për shikueshmëri optimale. Runner hekurudhor është drejtuar nga një 60 hp ose 74 hp, cilindër 4 Deutz motor, duke ngarë një pompë hidrostatic dyfish, i cili furnizon 4 motorët e rrotave hidrostatic. Motorët e rrotave përmbajnë frenat e lagura të mbyllura të cilat zbatohen automatikisht në mbylljen e motorit. Shpejtësia, përshpejtimi dhe ngadalësimi janë të gjitha programueshëm. Vendat janë të pajisura me rripin e sigurimit. Dritat veprojnë automatikisht në drejtim të udhëtimit. Runner hekurudhor Diesel ka sanders timon kontrolluar elektrikisht. Runner hekurudhor është ndërtuar aktualisht për 42 inç dhe 48 pista matës, por mund të ndërtohet për çdo matës të arsyeshëm. Runner hekurudhor është standard 190 "gjatë, 66" gjerë, dhe 73 "i gjatë, por Johnson Industries mund të ndërtojë për të përshtaten specifikave të konsumatorëve sipas nevojës. Për kohë të qëndrueshme të drejtimit dhe tërheqje të fuqisë, një transportues me naftë është rruga për të shkuar.

Me karakteristika të tilla si motorët me rrota hidrostaticë, frenat e lagura të mbyllura dhe pompat e pompave hidrostatike, Diesel Rail Runner është një përfitim i madh në një sërë industrive. Diesel Rain Runner i Johnson Industries është një transportues i madh i personelit dhe është ose mund të përdoret në mbarë botën në minierat e kripura, minierat e qymyrit, minierat e molibdenit, minierat e zinkut, minierat e kaskës, minierat e arit dhe minierat e rrokut.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: Diesel_Rail_Runner_Diesel_Mining_Vehicle.pdf

37875 1259

Specifikimet automjeteve

 • lbs Rreth 5,500
 • 60 ose 74 hp, 4 cilindër Deutz Engine
 • Tandem hidrostatike pompë makinë
 • motore 4 Hydrostatic timon
 • Independent gome hard pezullimi pranverë
 • frenat mbyllur lagësht në motorët timon aplikoni në motor mbyllur
 • Vende 8 men + Shofer qetë
 • Dritat në të dy drejtimet
 • Frenave dhe dritat ndezje në dispozicion
 • shuarje zjarri disponueshme, manuale ose automatik
 • bri

Standard Përmasat

 • Width: 66 "
 • Gjatësia e përgjithshme: 190 "
 • Lartësia: 73 "(me kulm si tregohet)

Opcionet

 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!