THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

Xhaketë e lejuar AC Yellow Yellow Vehicles Minierave Elektrike

Xhaketë e lejuar AC Yellow - 8 Njeriu Kapaciteti Elektrike Minierave automjeteve

Projektuar dhe ndërtuar për thyerjen dhe lejueshmërinë, automjeti i lejuar i xhamave të avullit AC përdoret përgjithësisht për të transportuar punëtorët e 8 në sipërfaqen e punës të një mine, por mund të përdoret në mënyrë të sigurtë në çdo mjedis me përzierje shpërthyese gazi / ajri. Xhami e lejuar AC Jacket Yellow Electric Vehicle merr këtë në nivelin e ardhshëm me më shumë kohë të drejtuar dhe më shumë fuqi. Xhami e lejuar AC Yellow Petroleum Electric Vehicle mund të jetë e pajisur me vende për rehati, nëse lartësia e përgjithshme e minave lejon.

Me karakteristika të tilla si boshtin e pasme të planetit me frenat e brendshme të lagësht dhe kapacitetin 3500 lb me frontin me shpërndarës automatik të shpërndarëseve, kapaciteti i njeriut 8 Kapaciteti i lejuar AC Yellow Jacket është një përfitim i madh në një shumëllojshmëri të industrive. Xhaketa e lejuar e Xhonsë e Xhonsonit e Johnson Industries është një transportues ideal i personelit dhe është ose mund të përdoret në të gjithë botën në minierat e kripës, minierat e qymyrit, minierat e molibdenit, minierat e zinkut, minierat e kuarcave, minierat e arta, minierat e shkëmbinjve.

Pajisja me një bosht 7000 lb mbrapa planetit me frenat e lagësht me disqe, ndërprerës panik dhe një paketë industriale të baterisë 96V DC me ngarkuesin e përfshirë, automjeti i lejuar i kabllit të verdhë AC nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e transportuesve të industrisë tuaj.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: Permissible_AC_Yellow_Jacket_Electric_Mining_Vehicle.pdf

43127 1456

Specifikimet automjeteve

 • MSHA lejueshme
 • 3500 lb front kapacitet të përfundojë me greasers automatike shpërndarës
 • Shoferit mbështetëse ose jastëk vend
 • 96 volt DC paketë bateri industriale, ngarkues të përfshira
 • 7 "- 11" pastrimin Ground (rregullueshme)
 • Rear dhe airbags para pezullimit
 • Panic Switch
 • Battery Monitor
 • Diferencial: 7000 lbs bosht Planetary pasme
 • Brake: Brakes lagur Disk
 • Gomat: Rear - 26x12x12; Front - 23x8.5x12

Standard Përmasat

 • Lartësia minimale: 27 "
 • Width: 72 "
 • Deck Area: 6'x8 '
 • Gjatësia e përgjithshme: 185 "
 • Pesha: £ 3800
 • Frame: 2 "x4" dhe 2 "x6" tub rëndë mur

Opcionet

 • Shuarje zjarri
 • Heavy Duty tuba Front End
 • Brakes Front Disk
 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës
 • Kutia e Ruajtjes së Shpëtimit

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur