THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

DC Super Trac Automjetet e Minierave Elektrike

DC Super Trac - 2 në 3 Person Mantrip Automjeteve Miniera të Minierave

Super Trac është projektuar për miniera nëntokësore me shina. Goma 12 inç të gjerë të lejojë Super Trac për të transportuar minatorë në dhe jashtë rrugën për më shumë shkathtësi. Super Trac është ndërtuar zakonisht për 42 inç dhe 48 inç matës rrugën e duhur, por ajo mund të ndërtohet për çdo matës të arsyeshëm.

Me karakteristika si motor 9 HP 48V, Super Trac 2 tek 3 personi Mantrip është një përfitim i madh në një sërë industrive. Super Trac Johnson Industries ka qëndrueshmëri për punën dhe është ose mund të përdoret në të gjithë botën në minierat e kripës, minierat e qymyrit, minierat e molibdenit, minierat e zinkut, minierat e kuarcave, minierat e arit, minierat e rrokut.

Duke paraqitur një front 3500 lb kapacitet të lartë me greasers shpërndarës automatik, kaloni panik dhe frenat e pasme me disk me frenim të parkimit të daulleve Super Trac nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e transportuesve të industrisë tuaj.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: DC_Super_Trac_Electric_Electric_Mining_Vehicle.pdf

45294 1405

Specifikimet automjeteve

 • Kapaciteti: 2 në person 3
 • Speed: 0-11 mph
 • Diferenciale Rear: Dana Spicer 18
 • Motor: 9 HP, 48 V
 • Controller: Solid State, 550A, 48V
 • Contactors: Industriale, 48V
 • Bateri: (8) 6V, 145 amp-hr
 • Ngarkues: 48 VDC Industrial, 115 VAC Input, Portable
 • Para dhe të pasme Lights
 • Brakes: frenat e pasme disk me Brake Drum parkimi
 • Pezullimi: Front dhe burimet pasme fletë
 • Gomat: Front dhe të pasme, 26x12x12
 • Drejtues: përpjekje e ulët, raport i lartë mekanike me kingpins duke rul
 • Boshtin e përparmë: 3500 lbs kapacitet me greasers automatike shpërndarës

Standard Përmasat

 • Gjerësia: 60 1 / 2 "
 • Gjatësia e përgjithshme: 152 "

Opcionet

 • Brakes Front Disk
 • Seating Extra
 • Drejtues elektrike
 • Strobe dritë
 • zjarrit zjarrfikës
 • Kutia e Ruajtjes së Shpëtimit

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur