THIRRJE TODAY: (606) 639 2029-

Kamion Shërbimi AC Aeroporti Mbështetje Aeroporti Ground

Kamion Shërbimi AC Aeroporti Mbështetje Aeroporti Ground

Automjetet tona kompakte dhe të ashpra për aeroportin e aeroportit mund të përdoren në çdo industri. Kamionët e automjeteve të ngarkesave të Johnson Industries mund të modifikohen ose të ridizajnohen për të përmbushur shumicën e kërkesave të klientëve. Automjetet e mbështetjes së terrenit të aeroportit të kamionëve AC janë ndërtuar për runtime të qëndrueshme dhe për të tërhequr energji.

Me karakteristika të tilla si 550 amp AC kontrollues, 7 "frenat e pasme tambur, dhe një kapacitet 2,500 pound payload, kamioni AC Kamion aeroport terren mbështetjen e automjeteve është një përfitim i madh në një shumëllojshmëri të industrive. Automjeti i përdorimit të avionit të Johnson Industries është një furnizues i madh dhe transportues i personelit, automjeti i mbështetjes së aeroportit dhe mund të përdoret në të gjithë botën në miniera, aeroporte, fabrika, depo, ndërtim, spitale ose komuna.

Me një ngarkues të programueshëm të 25, kaloni panik dhe një solenoid të xNUMX të mbyllur, automjeti i mbështetjes së terrenit të Aeroportit të Aviacionit nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e personelit të industrisë dhe të furnizimit.

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: AC_Utility_Truck_Airport_Ground_Support_Vehicles.pdf

12369 371

Specifikimet automjeteve

 • 2,500 pound Payload Kapaciteti
 • boshtin e përparmë renditur në £ 3,500
 • 25 Amp Programmable ngarkues
 • Continuous 9HP Tre Faza AC Motor
 • Të lartë çift rrotullues diferencuar renditur në £ 2,200
 • 7 "Brakes Rear Daulle
 • 550 Amp AC Controller
 • Vulosur 500 Amp Solenoid
 • Drejtues Truck Style
 • Dritat LED
 • Panic Switch
 • Me shpejtësi të rregullueshme (Sipas specifikave te klientit)
 • Back-up Beeper
 • bri
 • Tail / Brake / back-up Lights
 • LCD Display për Monitorimin
  • Shpejtësi
  • RPM
  • Udhëheqja
  • Gjendja e Charge
 • Features Siguria
  • Mund të programohen në mënyrë automjeti nuk do të ndryshojë drejtimin e nëse nuk u ndal krejtësisht
  • frenimit dinamik
  • Tastiera për të zhbllokuar sistemin
  • Modes Multiple Speed
  • rripat e sigurimit

Performance dhe Size

 • Payload: 2,500lbs
 • Tow Kapacitet: 5,000lbs
 • Madhësia krevat: 48 "të gjerë x 94" të gjatë
 • Speed ​​maksimale: 25mph

Shtesat fakultative apo zëvendësime

 • Frenat e pasme lagur
 • Brakes Front Disk
 • hale Bed
 • Binarët / Sides për krevat
 • Cab me xham
 • Pulse Pedal
 • Gjithashtu në dispozicion në 36V DC dhe 48V DC

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Aeroportet
fabrika
Depot
Kompanitë e ndërtimit
Industries minierave
Salt Minierave
Minierat e qymyrit
molibden Minierave
zink Minierave
potasë Minierave
Gold Minierave
Rock Minierave
Spitalet
Kurse Golf
kolegje
Komunat
Amusement Parks
Quarries

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!