THIRRJE TODAY:(606) 639-2029

Kamion shërbimi AC Kamionët e aeroportit

Kamion shërbimi AC Kamionët e aeroportit

Kompleti ynë i ngushtë dhe i ashpër i aeroportit mund të përdoret në çdo industri. Transportuesit e aeroportit Johnson Industries mund të modifikohen ose të ridizajnohen për të përmbushur shumicën e kërkesave të klientëve. Transportuesi i aeroportit të kamionit të shërbimit AC është ndërtuar për runtime të qëndrueshme dhe për të tërhequr energji.

Me karakteristika si 550 amp AC kontrollues, 7 "frenat e poshtme të tamburit, dhe një kapacitet 2,500 paund ngarkesë, AC Truck Utility Kamion zgarë është një përfitim i madh në një shumëllojshmëri të industrive. Shoqëria e avionëve të Johnson Industries është një furnizues i madh dhe transportues i personelit, transportues i aeroportit dhe mund të përdoret në mbarë botën në miniera, aeroporte, fabrika, depo, ndërtim, spitale ose komuna.

Me një ngarkues programues të 25 amp, kaloni panik dhe një solenoid të mbyllur të 500, transportuesi i aeroportit të kamionëve të AC nga Johnson Industries është një zgjidhje e shkëlqyeshme për nevojat e personelit të industrisë dhe të furnizimit.

 

PRODUCT SPEC FLETE

Shkarkojeni Tani

File name: AC_Utility_Truck_Airport_Carrier.pdf

9583 321

Specifikimet automjeteve

 • 2,500 pound Payload Kapaciteti
 • boshtin e përparmë renditur në £ 3,500
 • 25 Amp Programmable ngarkues
 • Continuous 9HP Tre Faza AC Motor
 • Të lartë çift rrotullues diferencuar renditur në £ 2,200
 • 7 "Brakes Rear Daulle
 • 550 Amp AC Controller
 • Vulosur 500 Amp Solenoid
 • Drejtues Truck Style
 • Dritat LED
 • Panic Switch
 • Me shpejtësi të rregullueshme (Sipas specifikave te klientit)
 • Back-up Beeper
 • bri
 • Tail / Brake / back-up Lights
 • LCD Display për Monitorimin
  • Shpejtësi
  • RPM
  • Udhëheqja
  • Gjendja e Charge
 • Features Siguria
  • Mund të programohen në mënyrë automjeti nuk do të ndryshojë drejtimin e nëse nuk u ndal krejtësisht
  • frenimit dinamik
  • Tastiera për të zhbllokuar sistemin
  • Modes Multiple Speed
  • rripat e sigurimit

Performance dhe Size

 • Payload: 2,500lbs
 • Tow Kapacitet: 5,000lbs
 • Madhësia krevat: 48 "të gjerë x 94" të gjatë
 • Speed ​​maksimale: 25mph

Shtesat fakultative apo zëvendësime

 • Frenat e pasme lagur
 • Brakes Front Disk
 • hale Bed
 • Binarët / Sides për krevat
 • Cab me xham
 • Pulse Pedal
 • Gjithashtu në dispozicion në 36V DC dhe 48V DC

 

INDUSTRIES PËRDORUR OSE mund të përdoren

Aeroportet
fabrika
 
Depot
 
Kompanitë e ndërtimit
 
Industries minierave
Salt Minierave
 
Minierat e qymyrit
 
molibden Minierave
 
zink Minierave
potasë Minierave
 
Gold Minierave
 
Rock Minierave
 
Spitalet
Kurse Golf
 
kolegje
 
Komunat
 
Amusement Parks
Quarries

Johnson Industries ofron një gamë të automjeteve dhe pajisjeve të projektuara dhe të ndërtuara me porosi për të plotësuar nevojat e shumë industrive të ndryshme. Nga makinat e detyrës industriale, në sistemet e marrjes së mostrave, Johnson Industries është autoriteti për pajisjet industriale dhe automjetet. Johnson Industries filloi të shërbejë në industrinë e minierave të qymyrit dhe tani shërben komunës, komunës, komunikimit, aeroportit, fabrikës, industrisë, ndërtimit, dhe rekreative industri.

KONTAKT US

 • Zyra:

  101 Pine Fork, Pikeville, KY 41501

 • Numri i telefonit:

  (606) 639 2029-

 • Email:

  sales@johnsonindustriesinc.com

PUNËS ORARI

E hënë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E martë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E mërkurë 9: 00 jam - 5: 00 pm
E enjte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E premte 9: 00 jam - 5: 00 pm
E shtunë 9: 00 jam - 2: 00 pm
E diel Mbyllur