ВАША ДЕНЕСКА: (606)-639 2029

електрични шасијата

електрични шасијата

72VDC Електрични шасија Џонсон индустрии 'е дизајниран да биде мобилен основа и рамка за парада плови. Електрични шасијата може да се изгради на било која големина е потребно (во рамките причина), и со носивост на 6500 lbs (како што е прикажано), исто така, може да се користи за движење на големи предмети во фабриките и градежни проекти. Тешки 15hp мотор и ниска насочена, планетарен диференцијал обезбеди одлична моќност и вртежен момент. Батерии и други електрични компоненти се лесно достапни. Возачот може да седат ниско во внатрешноста на возилото за скришум или седи високо за добар visibility.The Електрични шасијата е опремен со електричен серво волан, тешки лист пролетта суспензија, пена исполнет гуми, и Делта-Q полнач на на-табла. Има доволно простор за помошни батерии.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Equipment_Electric_Chassis.pdf

25059 1475

Спецификации на возилото (како што е прикажано)

 • Предна осовина проценува на 5,500 фунти со конусни лежишта
 • Камион Стил Управниот w / Електростопанство Помош
 • 6 - 12V 150 Засилувачи Час Батерии
 • 15 Засилувачи Програмабилни полнач
 • Континуирано 15 HP серија мотор
 • 7000 lb Влажни сопирање Диференцијални
 • 72V Кертис 1221 контролор
 • паника Префрли
 • Сигурносен појас
 • Пена исполнет гуми
 • Back-up Звучен сигнал
 • Кука за Обезбедување
 • Максимална носивост: 6500lb

Стандардни димензии (како што е прикажано)

 • Должина: 144 "
 • Ширина: 68 "
 • Висина (на телото): 33 "

Контактирајте со нас со вашите барања за да можеме да ги изградиме до вашите спецификации. Повик денес! (606) 639-2029

Опции

 • Предни диск сопирачки
 • strobe светлината
 • Батерија наводнување систем
 • Опашка / за сопирачките / Автономија Светлини
 • Раководител светла
 • Противпожарен апарат

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

фабрики
магацини
забавни паркови
градежни фирми и претпријатија

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено