ВАША ДЕНЕСКА:(606) 639-2029

Дозволена DC жолта јакна Електрични Рударство возила

Дозволена DC жолта јакна - 8 Човекот капацитет Електрични Рударство возила

Дизајнирани и изградени за здравина и дозволеноста, жолтиот јакна е генерално се користи да го носи до 8 работниците на работните лицето на рудникот, но тоа може безбедно да се користи во било која средина со експлозивен гас / воздух мешавини. Жолтиот јакна може да бидат опремени со седишта за утеха, ако вкупната висина на дозволи рудникот.

Со опции како пред капацитет 3500 lb заврши со автоматски greasers центар, 8 човек капацитет жолта јакна е голема придобивка во различни индустрии. Дозволена жолта јакна Џонсон индустрии "е носител идеален персонал и е или може да се користи во целиот свет во сол рудници, рудниците за јаглен, молибден рудници, цинкови рудници, поташа рудници, рудници за злато, рок рудници.

Одликувајќи се со 7000 lb планетарен задната оска со влажни диск сопирачки, паника прекинувач, и 72V индустриски батерии со вклучен полнач, дозволената жолта јакна од Џонсон индустрии е голем решение за потребите на персоналот превозникот вашата индустрија.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Дозволено_DC_Yellow_Jacket_Electric_Mining_Vehicle.pdf

7781 248

Спецификации на возилото

 • MSHA Дозволена
 • 3500 lb капацитет предниот крај со автоматски greasers центар
 • го потпирачот за грб и седалото возачот
 • 10 КС мотор со 72 Волт индустриски батерии, полнач вклучени
 • 7 "- 11" тлото (со прилагодување)
 • Задна и воздушни перничиња за предните
 • паника Префрли
 • монитор на батеријата
 • Диференцијални: 7000 lbs планетите задната оска
 • Сопирачка: Влажни диск сопирачки
 • Гуми: Задни - 26x12x12; Пред - 23x8.5x12

стандардни димензии

 • Минимална Висина: 27 "
 • Ширина: 72 "
 • Палубата Површина: 6'x8 "
 • Вкупна должина: 185 "
 • Тежина: 3800 lbs
 • Рамка: 2 "x4" и 2 "x6" масивен ѕид цевки

Опции

 • за гасење на пожар
 • Тешки Естакади преден крај
 • Предни диск сопирачки
 • strobe светлината
 • Противпожарен апарат
 • Спасител кутија за чување

 

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

рударската индустрија
сол за рударство
 
јаглен
 
молибден рударство
 
цинк рударство
поташа руди
 
злато Рударство
 
рок за рударство
 

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено