ВАША ДЕНЕСКА: (606)-639 2029

Supersteer Дизел

Supersteer Дизел Mantrip

На Supersteer е nonpermissible, MSHA одобрени превозникот персонал и влечете возило за употреба во подземни и надземни рударството. За одржлив кандидира време и влечење моќ, дизел-превозник е начин да се оди. диск 4 тркала, 4 тркала управува Supersteer може да биде изградена со барањата Па и WV емисии.

Со функции како Dana 70 управувачки оски со диск сопирачки и со одобрен дизел мотор од MSHA, Supersteer Diesel Mantrip е голема корист во различни индустрии. Џонсон индустрии "Supersteer Diesel Mantrip има издржливост за оваа работа и е или може да се користи во целиот свет во рудници за сол, рудници за јаглен, рудници за молибден, рудници за цинк, рудници за рудниците, златните рудници,

Одликувајќи кал гуми зафат, гаснење пожар, и хидраулични не-сигурен паузи, на Supersteer дизел од Џонсон индустрии е голем решение за потребите на превозникот персонал вашата индустрија.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Supersteer_Diesel_Mining_Vehicle.pdf

60601 1945

Спецификации на возилото

 • MSHA Одобрени мотори на дизел:
  • 48 HP Kubota, вода изладена
  • 63 HP Deutz, воздух / масло ладење
  • 74 HP Deutz, воздух / масло ладење, турбо
 • Целосна инструменти со затворање
 • Автоматски, пренос Три брзина или индустриски два брзински пренос смена на власт, и во случајот на трансфер.
 • Пренос кулер и електричен вентилатор
 • Полно работно време на четири тркала
 • Четири тркала
 • Дана 70 управува оски, предни и задни, ограничено лизгање диск кочници или HD планетарен оски со влажна диск сопирачки.
 • Четири спирални пружини или воздушни перничиња со 5-бар предната суспензија и задните
 • Хидраулични не-сигурен сопирачките
 • Scoop-тип на рачката волан, или волан
 • Mudgrip гуми
 • гаснење пожар, рачен или автоматски

стандардни димензии

 • Вкупна висина: минимум 34 "
 • Тло: 10 "
 • Ширина: 97 "- 109"
 • Палубата Должина: 142 "
 • Вкупна должина: 236 "

Опции

 • Емисии, инструментација, хардвер и пакети за да се исполнат WV или барања Па Тенда
 • Може да биде изградена како диск 2 тркала
 • Планетарен Разликите со внатрешна Влажни Кочници
 • индустриски Пренос
 • strobe светлината
 • Противпожарен апарат
 • Спасител кутија за чување

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

рударската индустрија
сол за рударство
јаглен
молибден рударство
цинк рударство
поташа руди
злато Рударство
рок за рударство

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено