ВАША ДЕНЕСКА:(606) 639-2029

Морски Уни-систем за земање примероци за јаглен дупчалка со спирална бургија за земање мостри

Морски Уни-систем за земање примероци за јаглен дупчалка со спирална бургија за земање мостри

"Џонсон индустрии" е горд што ќе воведе систем за земање на јаглен, познат како UNI-SAMPLER, кој има светски репутација. Две од најголемите компании за лабораторија за земање јаглен во светот станаа лојални клиенти на овој супербрз систем за земање примероци. Уникатниот јаглероден примерок на Johnson Industries Uni-Samplers успешно функционира низ САД, како и во Кина, Индија, Украина и Русија.

Како и со секоја друга стока, на јаглен за широка потрошувачка и снабдувач сакаат да се увери тие се примаат и снабдување на точни квалитет на производот. Маринскиот Уни-семплер е јаглен семплер, кој бил развиен за да се добијат примероци јаглен за тестирање од реката или океан сплав со помош на дупчалка со спирална бургија малку.

Одликувајќи се со едноставен, солиден дизајн и брза првична инсталација, Marine Uni-Sampler јаглеродниот семплер од Johnson Industries е одлично решение за земање мостри кое моментално се користи на реката Мисисипи.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Marine_Uni_Sampler_Coal_Auger_Sampling_System.pdf

12909 458

Опрема Спецификации

 • издржлив дизајн
 • Дизел систем
 • Се движат самостојно или Затегнување прошетки Поттикнати
 • Програмабилни Џојстик контролс
 • Бум стандард 35 "
 • Пенетрација стандард 12 "
 • Обично Примероци на 200 "шлеп во 15 мин.
 • Reject паѓа назад во Barge
 • Само 2 оператори задолжителни
 • 3 4 фунти за јаглен по преземени пенетрација
 • Не подвижни ленти или шејкер маси бара
 • Примарен разделување, дробење, и средно земање мостри се врши на седница сврделот
 • Температурна сонда на сврделот

стандардни димензии

Контакт со нас со вашите барања, па ние може да се изгради на вашиот спецификации. Повик денес !! (606) 639-2029

Операторот Кабината Содржина

 • Греење
 • Климатизација
 • Осветлување
 • Сите бум Контроли
 • Пример пристап
 • чување на примерокот
 • Тешки врата со Катанец

 

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

 
рударската индустрија
јаглен
 

 

ОПЕРАТИВНИ УРЕДИ ЗА УРЕДОТ ЗА УРЕДОТ

Соединети Држави

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено