ВАША ДЕНЕСКА: (606)-639 2029

Дизел носач на превозникот

Дизел носач на превозникот

Џонсон Индустрис Дизел Аеродром Носител е одлична алатка за влечење товар под или над земјата. 48 КС, цилиндар 3 мотор Deutz обезбедува многу енергија за влечење или влечење. Постои тежок, индивидуализиран, 3 брзински автоматски менувач. Дизел аеродромскиот превозник може да биде опремен со диференцијален мокрен диференцијал (највисока брзина на 15-18 милји) или заден крај на D60 со диск сопирачки (максимална брзина на 35-40 mph). Дизајнот на кабината овозможува лесен пристап до моторот и преносот за одржување. Предната оска е тежок, тубуларен дизајн. Рамен кревет е направен за тешки употреба и може да се направи за отстранување. Други карактеристики вклучуваат серво волан, елиптични извори, предни и задни LED светла, безбедносни ремени и рог.

Со сите карактеристики што ви се потребни, Дизел аеродром носач од Johnson Industries има издржливост за оваа работа и може да се користи во целиот свет во рударството, аеродромите, фабриките, магацините, градежништвото, болниците или општините. Без оглед на вашиот бизнис, Дизел аеродром носач е одлично решение за персоналот на вашата индустрија и потребите на снабдувачот на снабдувањето.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Diesel_Burden_Carrier_Airport_Carrier_Vehicles.pdf

14979 1064

Спецификации на возилото

  • 48 HP, 3 цилиндричен Deutz мотор
  • 3-брзински автоматски менувач
  • Планетарен Влажни сопирање Диференцијални
  • Лед Светлини
  • Кабина во текот дизајн за лесно одржување
 • Сигурносен појас
 • перница Седишта
 • Управување со енергија
 • Тешки лист пролетта суспензија
 • рог

стандардни димензии

Контактирајте со нас со вашите барања за да можеме да ги изградиме до вашите спецификации. Повик денес! (606) 639-2029

Факултативна дополнување или замена

 • Предни диск сопирачки
 • депонија Кревет
 • strobe светлината
 • Противпожарен апарат
 • D60 Диференцијални

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

Аеродроми
фабрики
магацини
градежни фирми и претпријатија
рударската индустрија
сол за рударство
јаглен
молибден рударство
цинк рударство
поташа руди
злато Рударство
рок за рударство
Болници
Голф
колеџи
општини
забавни паркови
каменоломи

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!