ВАША ДЕНЕСКА: (606)-639 2029

AC комунални возила товарни товарни превозни средства

AC комунални возила товарни товарни превозни средства

Нашите компактни, тешки товарни носители може да се користат во било која индустрија. Грузовите камиони на товарно возило Џонсон Индустрис можат да бидат модифицирани или редизајнирани за да ги исполнат повеќето побарувања на купувачи. Натоварените возила со товарно возило AC Utility се изградени за одржливо траење и влечна сила.

Со карактеристики како 550 засилувач AC контролер, задните барабани со сопирачки 7 и капацитетот на носивост на фунтата 2,500, камионите со товарно оптоварување AC Utility Truck се одлична корист во различни индустрии. Џонсон индустрии "AC Utility камион товарот превозникот возила е одличен снабдување и персонал превозникот, товарот превозникот возила, и може да се користи во целиот свет во рударството, аеродромите, фабрики, магацини, изградба, болници или општини.

Одликувајќи се со 25 засилувач кој може да се програмира за напојување, паничен прекинувач и запечатен соленоид за засилувач 500, камионите на AC Utility Truck оптоварување од Johnson Industries е одлично решение за персоналот на вашата индустрија и потребите на снабдувачот на снабдувањето.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: AC_Utility_Truck_Burden_Carrier_Vehicles.pdf

66182 942

Спецификации на возилото

 • 1,200 фунта Товар капацитет
 • Предната оска проценува на 3,500 фунти
 • 25 Засилувачи Програмабилни полнач
 • Континуирано 9HP Трифазен AC мотор
 • Висок вртежен момент Диференцијални проценува на 2,200 фунти
 • 7 "Кочници задниот валјак
 • 550 Засилувачи AC контролор
 • Затворени 500 Засилувачи Електромагнетниот
 • Камион Стил Управниот
 • Лед Светлини
 • паника Префрли
 • Прилагодување на брзината (по спецификација на клиентите)
 • Back-up Звучен сигнал
 • рог
 • Опашка / за сопирачките / Автономија Светлини
 • LCD екран за следење
  • Забрза
  • RPM
  • Лидерство
  • Состојба на плаќање
 • Безбедносни карактеристики
  • Може да биде програмиран така што возилото нема да ја менува својата насока, освен ако не целосно запрен
  • Динамично сопирање
  • Тастатурата за да го отклучите систем
  • Повеќе режими за Брзина
  • Сигурносен појас

Перформансите и големината

 • Носивост: 2,500lbs
 • Забавува капацитет: 5,000lbs
 • големина кревет: 48 "широк x 94" долга
 • Максимална брзина: 25mph

Факултативна дополнување или замена

 • Задна Влажни Кочници
 • Предни диск сопирачки
 • депонија Кревет
 • Шини / Страни за кревет
 • Кабина со шофершајбната
 • пулсот на педалите
 • Достапно и во 36V DC и DC 48V

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

Аеродроми
фабрики
магацини
градежни фирми и претпријатија
рударската индустрија
сол за рударство
јаглен
молибден рударство
цинк рударство
поташа руди
злато Рударство
рок за рударство
Болници
Голф
колеџи
општини
забавни паркови
каменоломи

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено