ВАША ДЕНЕСКА: (606)-639 2029

DC Supercar Електрични Рударство возила

DC Supercar - Подземни персоналот оператор Електрични Рударство возила

На Supercar е околу 30 години и останува омилен индустрија. Вграден тешка и на потребите на клиентите, тоа може да се добие на вашиот работници да се што outby рударството локација, тие треба да се дојде до. На Supercar може да биде 36V или 48V и имаат серија или SepEx моторот во зависност од контрола, моќ, и цената што ви треба.

Со функции како автоматски greasers центар и конусни валчести лежишта, на Supercar е голема придобивка во различни индустрии. Џонсон индустрии 'супер автомобил има издржливост за работа, и е или може да се користи во целиот свет во сол рудници, рудниците за јаглен, молибден рудници, цинкови рудници, поташа рудници, рудници за злато, рок рудници.

Одликувајќи се со 1200 3000-lb Дана Spicer задната оска, паника прекинувач, а 45-7.2HP посебно возбудени мотор, Supercar од Џонсон индустрии е голем решение за потребите на превозникот персонал вашата индустрија.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: DC_Supercar_Electric_Mining_Vehicle.pdf

19921 1169

Спецификации на возилото

 • Електрични: 36 48 или VDC систем
 • Одделно возбуден контролер или цврста состојба контролер
 • 5 HP Серија рана мотор или 7.2 КС посебно возбудени мотор
 • Комерцијални батерии Длабоко циклус
 • Задна осовина: Дана Spicer, 1800 lbs бруто или GT 3000 lb бруто диференцијални
 • Кочници: Мотор стандард барабан
 • Предна осовина: конусни валчести лежишта за вретена, 3500 lbs рејтинг
 • Автоматско greasers центар
 • Волан: волан кутија Комерцијални камион
 • Тело: 12 мерач челик на цевки рамка
 • паника Префрли

стандардни димензии

 • Ширина: 48.5 "(. Одлучат 60")
 • Вкупна должина: 145 "

Опции

 • Воздушно перниче суспензија
 • Предни диск сопирачки
 • монитор на батеријата
 • електрични Управниот
 • Задна Влажни Кочници
 • Специјални Сликарство
 • strobe светлината
 • Противпожарен апарат
 • Спасител кутија за чување

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

рударската индустрија
сол за рударство
јаглен
молибден рударство
цинк рударство
поташа руди
злато Рударство
рок за рударство

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено