ВАША ДЕНЕСКА: (606)-639 2029

малку Дизел

малку Дизел

Nonpermissible, MSHA одобрени превозникот персонал за употреба во подземни и надземни рударството. Малата Дизел е изграден мал да се вклопи во тесни простори и кратко меѓуоскино растојание за оптимална управливост. За одржлив рок време, дизел-превозник е начин да се оди.

Со опции како независна задна суспензија и дизел мотор 26.2HP, малата Дизел е голема придобивка во различни индустрии. Малку Дизел Џонсон индустрии 'има издржливост за работа, и е или може да се користи во целиот свет во сол рудници, рудниците за јаглен, молибден рудници, цинкови рудници, поташа рудници, рудници за злато, рок рудници.

Одликувајќи хидрауличен серво волан, гаснење пожар, и запечатени влажни паузи, малата дизел од Џонсон индустрии е голем решение за потребите на превозникот персонал вашата индустрија.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Little_Diesel_Mining_Vehicle.pdf

21192 1308

Спецификации на возилото

 • 48 "Широк
 • 36 "Висок Минимална (висина и стандардна позиција на воланот е 40.5"
 • 128 "Долга
 • Околу 2,500 lbs.
 • Mitsubishi 1.3 литар, 3 цилиндар, 26.2 S3L2 КС дизел мотор
 • Poclain хидростатски погон - автоматски менувач стил
 • Poclain хидростатички мотори тркало во задниот
 • Независна задна суспензија со спирални над шокови
 • Хидраулично управување
 • Предна осовина проценува на 3,500 lbs.
 • Затворени влажни сопирачки во воланот мотори се применуваат на гаснењето на моторот
 • Предни и задни светла
  • Трепкачи, светлата на сопирачки и трепкачки светла на располагање
 • достапни, рачно или автоматско гаснење пожар
 • рог
 • кутии алатка се вградени во задните браници

стандардни димензии

Контактирајте со нас со вашите барања за да можеме да ги изградиме до вашите спецификации. Повик денес! (606) 639-2029

Опции

 • strobe светлината
 • Противпожарен апарат
 • Спасител кутија за чување

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

рударската индустрија
сол за рударство
јаглен
молибден рударство
цинк рударство
поташа руди
злато Рударство
рок за рударство

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено