ВАША ДЕНЕСКА:(606) 639-2029

Супер ниска Појас Транспортни Опашка Piece

Супер ниска Појас Транспортни Опашка Piece

Супер ниска Појас Транспортни опашка парче од Џонсон индустрии е со висок квалитет единица на подвижна лента за каменоломи, рудници, и секаде се користат подвижни ленти. Со дебели средината и од страна на позлата, супер ниска подвижна лента е сигурен систем за вашата индустрија. Кој надворешни црева маснотии и лесно полета капак на заштита ролери, супер ниска подвижна лента опашка парче од Џонсон индустрии е доволно за различни индустрии.

SPEC ЛИСТ НА ПРОИЗВОД

Download Now

Име на датотеката: Equipment_Conveyor_Belt_Tail_Piece.pdf

15127 825

Опрема Спецификации

 • 3 / 8 "Дебела средината и од страна на позлата
 • 4 3 / 4 "Висок депонија област x 16" долго
 • Двојни предни појаси држете ролки 4 "x 9"
 • Лесно полета капак заштита ролери
 • Страна вратоврска падови
 • Надворешни црева маст
 • Подигнете го задниот капак за лесно чистење пристап
 • Задна вратоврска падови, пред shives за јажиња
 • Ролни имаат отстранлив шахти, не заварени
 • Самочистење ребрести ролери крило

стандардни димензии

 • Вкупна висина: минимум 34 "
 • Тло: 10 "
 • Ширина: 97 "- 109"
 • Рамка Ширина: 54 "
 • Палубата Должина: 142 "
 • Вкупна должина: 236 "

Опции

Може да се изгради за да се приспособат појаси од 30 "да 48" широк.

 

Претпријатијата се користи или МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ

рударската индустрија
сол за рударство
 
јаглен
 
молибден рударство
 
цинк рударство
поташа руди
 
злато Рударство
 
рок за рударство
 
каменоломи
магацини
 
фабрики
 
Аеродроми
 

Џонсон индустрии обезбедува спектар на сопствени дизајниран и изграден возила и опрема за да се задоволат потребите на различни индустрии. Од автомобили индустриски должност, до системи за земање мостри, Џонсон индустрии е орган на индустриска опрема и возила. Џонсон индустрии започна служи на јаглен рударската индустрија и сега служи индустрии на комунални услуги, општина, комуникација, аеродром, фабрика, индустриски, изградба, и рекреација.

КОНТАКТ US

 • Канцеларија:

  101 Pine Fork, Pikeville, Кентаки 41501

 • Телефонски број:

  (606)-639 2029

 • Е-пошта:

  sales@johnsonindustriesinc.com

РАБОТНИ ВРЕМЕ

Понеделник 9: 00 am - 5: 00 pm
Вторник 9: 00 am - 5: 00 pm
Среда 9: 00 am - 5: 00 pm
Четврток 9: 00 am - 5: 00 pm
Петок 9: 00 am - 5: 00 pm
Сабота 9: 00 am - 2: 00 pm
Недела Затворено